به نام خدا

 

پاسخ به سوالات متداول محصولات زادو ترجمه شده از سایت اصلی

بخش پاسخ به سوالات متداول محصولات زادو ترجمه شده از سایت اصلی زادو ترجمه فرهاد عیدی تابستان ۱۳۹۳

 

زادو چیست؟

پاسخ: زادو Xado یک شرکت معتبر چند ملیتی به مرکزیت اکراین است که فعالیت خودر را از سال ۱۹۹۱ آغاز و زمینه فعالیت آن تولید محصولات نانو تکنولوژی است که قابلیت ترمیم و احیاء قسمتهای تحت سایش موتور، گیربکس، دیفرانسیل و هیدرولیک بدون باز نیاز به باز نمودن قطعات و در حین کارکرد را دارا می‌باشند.

 

نانو تکنولوژی چیست؟

پاسخ: نانو به معنی ذره کوچک است و تکنولوژی نانو به معنی به کنترل در آوردن ذرات مواد برای بروز رفتار دلخواه می‌باشد. مثلا نانو تکنولوژی در خدمت علم پزشکی ،دارو را به قسمتی از بدن بیمار می‌رساند که آن نقطه نیاز دارد.

 

احیاگر چیست آیا واقعا نیاز است در ماشین استفاده شود؟

پاسخ: احیاگر را یک دارو فرض کنید اگر موتور خودرو شما به بیماری صدا، روغن سوزی، افزایش مصرف سوخت، کاهش قدرت و کاهش کمپرس سیلندر و… دچار شده باشد با مصرف احیاگر بهبود می‌یابد. علاوه بر آن احیاگر مانند یک عامل پیشگیری نیز عمل می‌کند و خودرو شما به بیماریهای فوق مبتلا نمی‌شود در واقع قطعات مختلف محافظت شده و از مشکلات جدی تعمیراتی در آینده جلوگیری می‌شود.

 

پس از تاثیر احیاگر، چه اتفاقی رخ داده است؟

پاسخ: پس از تاثیر احیاگر لایه‌ای بر روی سطوح سایشی شکل خواهد گرفت که خواص منحصر به فردی دارد نتیجه تست و بازبینی سطوح بازسازی و ترمیم شده پس از ۱۰ بار تعویض روغن به فواصل ۱۰۰۰۰ کیلومتر نشان داد که همچنان خراش‌های سطوح سایشی ترمیم  شده باقی ماندند. چنین عملکرد خارق‌العاده‌ای مدیون خاصیت بی‌نظیر احیاگرهاست.

 

چگونه محصولات زادو ساییدگی‌های موتور و گیربکس را ترمیم  و احیاء میکنند؟

پاسخ: هر نقطه‌ای که دچار سایش شده باشد اصطکاک بیشتری داشته و حرارت بیشتری نیز تولید می‌کند در نتیجه ذرات نانو برای ترمیم به آن نقطه جذب می‌شوند و در نهایت سطح مورد نظر با یک لایه بسیار مقاوم بازسازی می‌شود.

 

چگونه اطمینان حاصل کنم که تاثیر محصولات زادو صرفا یک تبلیغ نیست؟

پاسخ: شرکت زادو هم اکنون در پنج قاره جهان بواسطه قابلیت منحصر به فرد و تکنولوژی انحصاری خود کاملا شناخته شده است. بقاء بیش از ۲ دهه در بازار جهانی و کنترل انحصاری این تجارت در صورت بی اثر بودن محصولات، عدم رضایت مشتری و صرفا بواسطه تبلیغات غیر ممکن است. شرکت زادو دارای تاییدیه از کمپانی های بزرگ مانند بنز، دایملر کرایسلر، رنو، ولکس واگن، مان، جنرال موتورز و … همچنین دارای ده ها تاییدیه از سوی مصرف کنندگان داخلی می‌باشد.

 

روش استفاده از این محصولات چگونه است؟

پاسخ: برای استفاده از محصولات ما به هیچگونه مهارت فنی و ابزار نیاز ندارید فقط کافیست آنها را در روغن محل مورد نیاز ریخته و باقی کارها را به تکنولوژی نانو بسپارید.

 

چگونه می‌توانم اطمینان حاصل کنم استفاده از احیاگرهای زادو  تاثیر مثبت در خودرو من خواهد داشت؟

 پاسخ: اصل اول استفاده از محصولات زادو(در صورت استفاده به هدف ترمیم و نه پیشگیری) تشخیص درست مشکل است در صورتی که عیب یابی درست انجام شود و مشکل سایشی باشد تاثیر احیاگرها قطعی است.

 

خودرو من قدیمی است آیا محصولات زادو قابل استفاده در این نوع خودروها هستند؟

پاسخ:کلیه محصولات زادو در همه خودروها از لوکس و گرانقیمت تا قدیمی و کلاسیک قابل استفاده هستند.

 

بعضی از احیاگرها مانند احیاگرهای ۹ میل حجم کمی دارند آیا با این اندازه تاثیری هم دارند؟

پاسخ:مقدار براده‌ای که از سطوح سایشی موتور، گیربکس و … خودرو شما بر اثر اصطکاک برداشته شده چیزی بیشتری از حجم احیاگرهای ۹ میل نخواهد بود.

 

پاسخ به سوالات متداول محصولات زادو

 

قطعات با چه مقدار سایش توسط احیاگرهای زادو قابل احیاء و ترمیم است؟

پاسخ: قطعاتی که عمر مفید آنها از ۵۰% نگذشته باشد ترمیم پذیرند.

 

آیا زادو قادر به ترمیم قسمتهای لاستیکی موتور مانند لاستیکهای گیت سوپاپ است؟

پاسخ: خیر زادو فقط قادر به ترمیم سطوح فلزی تحت سایش می‌باشد در مورد قطعات غیر فلزی راهی جزء تعمیر و تعویض نیست.

 

از محصولات زادو در خودرو خود استفاده نموده‌ام اما تاثیر کمی داشته است؟

پاسخ:در صورتی که بهبود نسبی(کاهش صدا، لرزش، روغن سوزی و غیره) در خوردو شما حاصل شده اما کاملا برطرف نشده این بدین معناست که مقدار احیاگر استفاده شده کم بوده و باید به نسبت بیشتری استفاده شود.

 

ضخامت لایه تشکیل شده در نتیجه تاثیر احیاگرها چه قدر خواهد بود؟

پاسخ: کمتر از یک میکرون در پمپ روغن ،‌  چند صدم میلیمتر در سیلندر و مجموعه پیستون ، چند دهم میلیمتر در چرخ دنده‌ها

 

آیا ممکن است لایه سرامیکی تشکیل شده از حد مجاز فراتر رفته و باعث قفل شدن موتور گردد؟

پاسخ: خیر هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. در واقع محرک مواد احیاگر حرارت حاصل از اصطکاک است وقتی لایه سرامیکی شکل گیرد این حرارت به طرز چشمگیری افت می‌نماید و تشکیل بیشتر لایه یاد شده متوقف می‌گردد.

 

با توجه به مقاومت بسیار بالای سطوح ترمیم شده در صورت نیاز موتور به تراشکاری آیا سطح ترمیم شده قابل تراش خواهد بود؟

حداکثر عمق نفوذ احیاگر ۱۰ تا ۳۰ میکرون است و تراشکاری موتور برای تعمیر اساسی نیاز به چند دهم میلیمتر خواهد بود هر چند پس از احیاء و بازگشت سطوح ساییده شده به شکل اول دیگری نیازی به تعمیر سنتی ملال آور و پر هزینه موتور خودرو نخواهد بود.

آیا ممکن است لایه سرامیکی در حین کارکرد خودرو کنده شود؟

پاسخ: خیر چنین اتفاقی غیر ممکن است. نفوذ مولکولی به عمق ۱۰ الی ۳۰ میکرومتر بین فلز و کاربید فلز صورت خواهد پذیرفت به عبارت دیگر لایه متالوسرام به صورت خاصیت بین نشینی ملکولی روی سطح فلز شکل خواهد گرفت بدین ترتیب هیچ مرز مشخصی بین فلز و لایه سرامیکی وجود نداشته و در واقع بخشی از فلز می‌شود در نتیجه جدا شدن آن در حین کارکرد ممکن نیست.

 

آیا ممکن است احیاگرها باعث مسدود شدن فیلتر روغن شوند؟

پاسخ: خیر احیاگرها به راحتی در روغن حل شده و از روزنه‌های فیلتر عبور نموده و خود را به سطوح سایشی می‌رسانند. بدون اینکه خواص فیزیکی و شیمیایی روغن را تغییر دهد.

ماشین من صفر کیلومتر است چرا باید در آن احیاگر استفاده کنم؟

پاسخ: از سوی بخش توسعه و تحقیقات شرکت زادو قویا توصیه شده که بهترین زمان برای استفاده از احیاگرها در دوران آبندی خودرو صفر کیلومتر است زیرا احیاگرها وقتی قطعات نو هستند بسیار موثرتر عمل خواهد نمود و در نتیجه آبندی سریعتر، ملایمتر، موثرتر و تقریبا بدون هیچگونه از دست رفتن سطوح فلزی اتفاق می افتد.

 

پاسخ به سوالات متداول محصولات زادو

 

چه موقع بهترین زمان برای استفاده از احیاگر است؟

پاسخ: هر زمانی که از احیاگر استفاده شود موثر خواهد بود اما مهم‌تر از آن عملیاتی بودن قسمتی که قرار است احیاگر در آن استفاده شود در هر صورت بهترین زمان برای استفاده از احیاگرها دوران آبندی است.

 

آیا پس از استفاده از احیاگر می توانم مانند تستهای زادو  بدون روغن در موتور رانندگی کنم؟

پاسخ: خیر ، تست لایه متالوسرام با رانندگی بدون روغن موتور برای نمایش خاصیت منحصر به فرد و نشان دادن مقاومت بالای  احیاگرها در چنین شرایطی صورت پذیرفته است، احیاگرها برای رانندگی بدون روغن ساخته نشده‌اند در طراحی احیاگرها بر روی افزایش عمر مفید قطعات و ضریب اطمینان خودرو در چنین شرایطی تمرکز شده است.

روغن علاوه بر خاصیت روانکاری وظایفی حیاتی چون خنک‌کنندگی، شویندگی، ایفای نقش بعنوان مایع هیدرولیک برای عملکرد بعضی قطعات موتور  و… را بعهده دارد پس وجود آن برای موتور بسیار ضروریست. هرچند در شرایط کاهش شدید روغن به هر دلیلی، می‌توان روی محافظت احیاگرها حساب ویژه‌ای باز نمود.

اثر احیاگرها تا چه مدت در موتور باقی خواهد ماند؟

پاسخ: بر اساس آزمایشهای انجام شده اثر احیاگرها ۱۰۰ هزار کیلومتر و حتی فراتر از آن نیز باقی می‌ماند. اما بهتر است برای تقویت مجدد سطح ترمیم شده پس از ۵۰ هزار کیلومتر(در صورت استفاده برای پیشگیری) از احیاگرهای سبکتر استفاده شود. برای حفظ دائمی سطوح احیاء شده شما می‌توانید از “روغنهای اتمیک زادو” که همگی حاوی احیاگر بوده و یا “متال کاندیشنر تیونینگ”، “احیاگر ۲X” ویا “۲ عدد احیاگر EX120”  استفاده نمود.

 

چگونه ممکن است اثر احیاگر تا ۱۰۰ هزار کیلومتر در خودرو باقی بماند؟

پاسخ: در صورتی که خودرو تحت شرایط نرمال استفاده شود اثر ضد سایش تا ۱۰۰ هزار کیلومتر قطعا باقی خواهد ماند.

 

چه نوع روغن موتوری برای فرآیند احیاء مناسب است: روغن نو یا کارکرده، روغن سنتتیک یا معدنی …  ؟

پاسخ: تفاوتی ایجاد نمی‌کند احیاگرها با هر نوع روغنی سازگارند و خواص فیزیکی، شیمیایی و ویسکوزیته آنرا تغییر نمی‌دهند. روغن فقط به عنوان حامل برای رساندن احیاگر به نقطه تحت سایش عمل می‌نماید.

 

خودرو دسته دوم خریده‌ام و نمیدانم از چه روغنی در آن استفاده شده آیا میتوانم از محصولات زادو استفاده نمایم؟

پاسخ: نوع روغن هیچ تاثیری در عملکرد محصولات زادو ندارد. حتی اگر افزودنی‌های متفرقه در روغن ریخته شده باشد.

 

ممکن است بدلیل توقف خودرو برای مدت طولانی احیاگر در روغن ته‌نشین شده و خاصیت خود را از دست بدهد؟

پاسخ: خیر احیاگر ته‌نشین نمی‌شود. پس از ریختن احیاگر به مدت ۵ دقیقه باید موتور خودرو به صورت در جا کار کند. احیاگر در این زمان به سرعت در روغن حل و دیگر تحت هیچ شرایطی ته نشین نخواهد شد.

 

هنگام کارکرد درجا موتور چراغ روغن خودرو من روشن می‌شود آیا احیاگرها می‌توانند در این مورد کمکی نماید؟

پاسخ: دلایل مختلفی برای روشن شدن چراغ روغن وجود دارد. خرابی سنسور،  فرسایش پمپ روغن، سایش یاتاقان‌ها و … در صورتی که سایش بحرانی نباشد قطعا احیاگرها مشکل را برطرف خواهند نمود.

 

آیا احیاگرها کمکی به کاهش روغن سوزی می‌نمایند؟

پاسخ: برای روغن سوزی نیز دلایل زیادی وجود دارد از جمله: فرسایش در سیلندر، فرسایش در رینگ‌های پیستون، شکستگی در رینگ‌ها، فرسایش در لاستیک‌های گیت سوپات، خرابی آب بندها و نفوذ روغن از آنها و … به طور کلی در صورتی که مشکل سایشی باشد احیاگرها کمک بسیار زیادی به کاهش و یا توقف روغن سوزی می‌نماید.

 

چگونه با مصرف زادو بهینه سازی و کاهش مصرف سوخت حاصل می‌شود؟

پاسخ: برای خودروهایی با کارکرد بالا با جبران فرسایش‌های جاری و بازگشت به پارامترهای اولیه عملیاتی موتور مصرف سوخت به صورت چشمگیری کاهش خواهد داشت. در خودروهای  جدید با بهبود سطوح تماس، کاهش اصطکاک و در نتیجه کاهش اتلاف انرژی مصرفی کمک شایانی به این امر خواهد نمود.

 

پاسخ به سوالات متداول محصولات زادو

 

در معاینات فنی خودرو گازهای آلاینده موتور بیش از حد مجاز است آیا زادو میتواند به بهبود این وضعیت کمک نماید؟

پاسخ: دلایل اصلی افزایش گازهای آلاینده موتور عواملی مانند: کیفیت سوخت مصرفی، تنظیم موتور، فرسایش موتور و… می‌باشد. در میان محصولات زادو طیف گسترده‌ای از محصولات افزایش دهنده کیفیت و شوینده‌های سیستم سوخت و احیاگرها وجود دارند که بسیار موثر خواهند بود. در این میان قطعا احیاگرها موثرتر عمل خواهند نمود و گازهای آلاینده خروجی را تا ۱۰ و برخی از پارامترها را تا ۱۰۰ برابر کاهش می‌دهند.

 

چگونه تاثیر احیاگرها در موتور را احساس خواهم نمود؟

پاسخ: پس از ۵۰ الی ۱۰۰ کیلومتر رانندگی افزایش قدرت، کاهش صدا و لرزش موتور در شرایط مختلف، افزایش شتاب موتور کاملا محسوس خواهد بود. این تغییر به دلیل اثر احیاگر در افزایش و یکسان سازی کمپرس سیلندرها می‌باشد و کاملا نمایان خواهد بود.

 

آیا احیاگرها برای انواع موتورها با هر سطح تکنولوژی مفید است یا فقط برای موتورهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

برای احیاگرها تفاوتی ندارد که موتور پیشرفته است و یا کاربراتوری سنتی، مالتی وَلو است و یا سیستم پاشش مستقیم، توربو شارژر دارد و یا سیستم تنفس طبیعی، بنزین سوز است و یا دیزلی، گازسوز است و یا بایودیزل و … هر نوع موتوری که در شرایط عملیاتی باشد می‌توان از احیاگرها در آن استفاده نمود.

 

برای احیاء موتور دیزل و پمپ انژکتور آن دو محصول وجود دارد آیا می‌توان از این محصول به موازات هم استفاده نمود یا باید جداگانه استفاده شوند؟

پاسخ: بهتر است به موازات هم استفاده شوند. احیاگر دیزل قدرت از دست رفته موتور را باز گردانده و احیاگر پمپ انژکتور افت فشار آنرا بازیابی می‌نماید. در نتیجه اثر این دو محصول در کنار یکدیگر تفاوت بزرگی در روند بهبود موتور دیزل در پی خواهد داشت.

 

آیا ممکن است احیاگر به توربو شارژر آسیب برساند؟

پاسخ: خیر، احیاگر از توربو محافظت و باعث افزایش عمر مفید آن خواهد شد. یاتاقان شفت توربو به گونه ای طراحی شده است که با لایه روغنی بسیار نازک محافظت می‌شود. بیشترین استهلاک این یاتاقان در موقع استارت و توقف آن است که در آن لحظه باعث به هم خوردن این لایه هیدرودینامیکی می‌شود. احیاگر به ایجاد لایه محافظ از سایش یاتاقان در هر نوع شرایطی جلوگیری می‌نماید.

 

آیا احیاگرها کمکی به برطرف شدن زوزه گیربکس می‌نمایند؟

پاسخ: برای صدای زوزه گیربکس دو دلیل عمده وجود دارد:

  1. سایش سطح تماس دندانه‌های چرخ دنده‌ها، بلبرینگها و شفتها. در چنین شرایطی احیاگرها بسیار خوب و موثر عمل می‌کنند.
  2. مشکلات در ساخت گیربکس توسط کارخانه که باعث بروز عدم درگیری چرخدندهای گیربکس با الگوی صحیح می‌شود. درچنین شرایطی احیاگرها کمک شایانی به بهبود وضعیت می‌نمایند.

 

چگونه ممکن است احیاگرها دقت و کیفیت تعویض دنده‌ها را بهبود دهد؟

پاسخ: دقت و کیفیت دنده‌ها با تشکیل لایه جدید بر روی سطوح درگیر افزایش می‌یابد. لایه محافظ علاوه بر تشکیل بر روی فلزات آهنی می‌تواند بر روی فلزات غیر آهنی نیز شکل گیرد. در نتیجه قطعاتی از گیربکس مانند دنده برنجی‌ با جنس متفاوت که نقش به سزایی در تعویض دنده دارند نیز از خواص احیاگر بهره‌مند میشوند. بنابراین کیفیت تعویض دنده‌ها به مراتب بهتر می‌شود.

 

از کدام احیاگر برای گیربکس‌های روبوتایز (دستی بدون کلاچ) که تکنولوژی آنها بین گیربکس  معمولی و گیربکس اتوماتیک هست باید استفاده شود؟

پاسخ: گیربکس‌های روبوتایز، دوکلاچ و … گیربکس اتوماتیک محسوب و توصیه می‌شود در آنها احیاگر گیربکس اتوماتیک استفاده شود.

 

از کدام احیاگر برای گیربکس‌های معمولی که در آن روغن گیربکس اتوماتیک استفاده میشود باید استفاده نمود؟

پاسخ: احیاگر گیربکس اتوماتیک استفاده شود.

 

آیا استفاده از احیاگرها برای دیفرانسیلی که دارای سیستم کلاچ قفل اتومات دیفرانسیل است خطری ندارد؟

خیر، خطری ندارد. اساس کار چنین سیستمی بر پایه فشار روغنی است. که توسط گشتاور کلاچ اصطکاکی بوجود آمده و ارتباط مستقیم با خاصیت گرانروی روغن دارد. این احیاگر بر روی گرانروی واسکازین بی تاثیر است در نتیجه برای چنین ساز و کاری کاملا ایمن است.

 

پاسخ به سوالات متداول محصولات زادو

 

در گیربکس اتوماتیک CVT با تسمه V شکل چند سرعته آیا استفاده از احیاگرها تاثیری خواهد داشت؟

پاسخ: بله قطعا موثر خواهد بود. نقطه ضعف این سیستم سطح تماس V شکل تسمه با پولی است که با احیاگرها کاملا محافظت خواهد شد. همچنین سایر قطعات مانند: چرخدنده‌ها، بلبرینگ‌ها و کوپلینگ‌ها نیز تحت عملکرد ترمیم و حفاظت احیاگرها قرار خواهند گرفت.

 

نمی‌دانم از بین احیاگر وان استیج و احیاگر متال کاندیشنر ماکزیمم کدام یک را باید انتخاب نمایم؟

هر احیاگر ویژگی خاص خود را دارند:

  • احیاگر وان استیج برای هر نوع خودرو با هر تکنولوژی در یک مرحله و سریع فرآیند احیاء را انجام میدهد.
  • احیاگر متال کاندیشنر ماکزیمم نیز قابل استفاده برای همه نوع خودرو، علاوه بر احیاگر، کیفیت روغن موتور و خواص روانکاری آنرا را نیز ارتقاء می‌دهد.

در نهایت همه احیاگرها کار ترمیم و محافظت موتور را انجام می‌دهند. برای انتخاب احیاگر مناسب برای خودرو خود با کارشناس فنی زادو تماس بگیرید.

 

آیا استفاده از روغن مرغوب خودرو مرا از احیاگر بی‌نیاز خواهد نمود؟

پاسخ: همه کارخانه‌ها مایلند هزینه‌های تولید خود را پایین آورده تا قیمت تمام شده محصول آنها ارزانتر شود. کارخانه‌های ساخت روغن موتور از این قاعده مستثنا نیستند. خواص روغن‌ها در حدیست که حداقل نیازهای الزامی را برآورده نماید نه فراتر از آن. در نتیجه هیچ خودرویی در هیچ نقطه دنیا بی‌نیاز استفاده از احیاگرها نیست.

 

آیا سازندگان خودرو استفاده از احیاگرها را توصیه می‌نمایند؟

پاسخ: هر چند به صورت مداوم شاهد ارتقاء سطح تکنولوژی و طراحی خودروها هستیم. ولی در طراحی هیچ خودرویی تغییر کیفیت سوخت و یا روغن لحاظ نشده است. هر قطعه و قسمتی از خودرو دارای عمر مفید مشخص می‌باشد. احیاگر به افزایش عمر مفید قطعات، ایمنی و ضریب اطمینان آنها کمک بسیار زیادی می‌نمایند. در نتیجه استفاده از احیاگرها توسط هیچ سازنده خودرو نفی نشده است.

 

علامت (RF) بر روی جعبه احیاگرها به چه معنی است؟

پاسخ: (RF) اختصار شده دو کلمه (Revitalization Factor) به معنی عامل احیاء می‌باشد. در واقع نشان دهنده مقدار احیاگر موجود در محصول است.

احیاگر با علامت (RF 100)  دارای حداکثر خواص بازسازی و ترمیم می‌باشد. در نتیجه سطوح کاملا تعمیر و محافظت خواهند شد و اثر آن تا ۱۰۰ هزار کیلومتر باقی خواهد ماند.

(RF) کمتر از ۱۰۰ برای شرایطی که ترمیم و محافظت کمتری مورد نیاز است. یا نیاز به تقویت مجدد سطوح محافظت شده که در دوره‌های قبل شکل گرفته باشد.

آیا احیاگرها سمی هستند؟

پاسخ: خیر به هیچ وجه سمی نیستند. احیاگرها قابل استفاده در کارخانجات صنایع غذایی بوده و برای این منظور گواهی‌های لازم را دارا هستند.

 

 

پایان پاسخ به سوالات متداول محصولات زادو

در صورتی که جواب سوال خود را نیافتید با کارشناس فنی مشورت نمایید.

 

آخرین بازبینی: فروردین ۱۳۹۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *-- بارگیری کد امنیتی --

نانو تیونینگ سنتر می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها